Bugun...
MHP'de Nurcan Kandemir de Aday Adayı
Tarih: 03-09-2013 21:57:00 Güncelleme: 03-09-2013 21:57:00 + -


“ Yaklaşık 7 ay sonra yapılacak olan Yerel Seçimlerde, Belediye Başkan veya İl, İlçe Meclisini Üyeliği için aday adaylığına talip olanlar ortaya çıkmaya devam ediyor... „

MHP'de Nurcan Kandemir de Aday Adayı

Hatırlanacağı üzere, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, Mahalli İdareler Seçimleri’ne Katılacak İl, İlçe ve Belde Yöneticileriyle İlgili Teşkilatlara Yayınladığı Genelgede uyulması gerekli hususları şu şekilde açıklamıştı:


 
Türkiye’nin bu kadar nazik döneminde ve çok şeye gebe kısa ve orta vadeli geleceğinde, Mahalli İdareler Seçimleri’ne katılacak değerli dava arkadaşlarım, partimizin her seviyesinde görev ve sorumluluk alan teşkilat yöneticilerimizaşağıda belirtilen hususlara harfiyen uyacaklar ve buna göre hareket edeceklerdir:
 
1–30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri’nde ‘aday adayı’ olmak isteyen il, ilçe ve belde teşkilatlarımızın başkan ve yöneticileri 1 Eylül 2013 günü mesai bitimine kadar yürüttükleri görevlerinden ayrılacaklardır.
 
Arkasından da 9 Eylül 2013 günü mesai bitimine kadar resmi başvurularını yapacaklardır.
Kamu görevinde bulunanların başvurusu ise Yüksek Seçim Kurulu’nun açıklayacağı Seçim Takviminden sonra mümkün olabilecektir.
 
Şüphesiz Mahalli İdareler Seçimleri’nde aday olmak her dava arkadaşımın, her teşkilat yöneticimizin hakkıdır.
 
Çünkü partimizin her yöneticisinde bu liyakat ve yeterlilik ziyadesiyle mevcuttur.
 
Ancak bu demokratik hak kullanılırken teşkilatların işleyişini ve yönetimini sarsacak boşalmalara, eksilmelere ve zafiyetlere ortam açmamak asıl olmalıdır.
 
Milliyetçi Hareket Partisi’nin ana omurgası olan teşkilatların faal halde çalışması ve istifalarla boşluğa düşmemesi çok önemli olup, herkes bu konuda duyarlı harekete edecektir.

 
15 Ağustos 2013 tarihinde yayımlanan genelge kapsamında, Yenimahalle İlçesi Belediye Meclis Üyeliği aday adayı olmak isteyen MHP Batıkent Temsilcilik Başkanı Levent Şahiner teşkilat mensuplarıyla buluştuğu toplantıda, Ülke meselelerini ve yerel seçimleri konu alan konuşmasının sonuna doğru “teşkilat mensuplarının onayı olması halinde aday adayı olmayı düşündüğünü” belirtip. Bu hususta üyelerin görüşünü sormuştur. Toplantıya iştirak eden üyelerin tamamının ‘olur’ vermesi üzerine, Başkan Şahiner; yukarıdaki genelge kapsamında, 1 Eylül’e kadar görevinden istifa edeceğini ve aday adaylığına müracaat edeceğini açıklamıştır.
 
Aynı toplantıda bulunan MHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Nurcan Kandemir de söz alarak, Levent Şahiner’e başarılar dilemiş ardından:
 
Kadın Kolları Genel Başkanı Doç. Dr. Şennur Şenel’e “aday adayı olmak istediğini” bu talep üzerine kendisinin de “kadınlarımızın çalışmalara bizzat iştirak etmelerinin yanı sıra seçimde, kadın adaylara veya aday adaylarına çok sıcak baktıklarını hatta aday olmaları hususunda teşvik ettiklerini” belirterek. Bu teşvikler doğrultusunda Yenimahalle İlçe Belediye Meclis Üyeliği için “aday adayı olduğunu” açıklamıştır…
 
Hem Levent Şahiner, hem de Nurcan Kandemir birbirlerine bir kez daha başarılar dileyerek “herkesin aday adayı olabileceğini, kendileri aday olsalar da, olmasalar da, güçlerinin yettiği oranda çalışacaklarını, Ülkücü terbiyenin bunu gerektirdiğini” belirtmişlerdir…
 
Kaynak: Harun KILIÇ/ANKARA

Bu haber 524 defa okunmuştur.

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitter'dan basın toplantısı yapacağı duyurusunda bulundu.
Kars'ın Kağızman ilçesinde seçimlerin ardından çıkan olaylar büyüdü, iki kişi silahla vurularak yaralandı.
Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde, 6 okulun çöplerinde, üzerinde CHP ve MHP'ye ait 'evet' mührü basılı kullanılmış oy pusula..
İzmir'in Kiraz ilçesinde aday gösterilecekken vefat eden Durmuş Özçınar'ın kızı, babasının vasiyetini yerine getirerek s..
MHP Lideri Bahçeli "Başbakan ve partisi hangi sonucu alırsa alsın haksızlıklar, hukuksuzluklar ve ahlaksızlıklar sandıkt..
MHP'nin partiden ihraç ettiği Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, üst üste girdiği 4. seçiminden de zaferle ayrıldı...
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
ÖNCE GEMİCİK ŞİMDİDE ÜNİVERSİTEBaşbakan Erdoğan'ın oğlu, kızı, damadının ağabeyi, oğlunun kayınvalidesi ve kızı..
Mustafa İsen: Türk Dünyası Ortak Kültür Miras Listesi OluşturulmalıCumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, 'Türk dünyası ortak kültür mirası..